Temel Kotil’den veda açıklaması! 8 yıllık yolculuk sona erdi

Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayi Şirketi TUSAŞ’ın Genel Müdürü Temel Kotil, 8 yıl süren görevini 11 Haziran’da veda etti. Kotil, görev süresi boyunca gerçekleştirilen projeler ve elde edilen başarılarla ilgili X (Twitter) hesabından detaylı bir açıklama yaptı. İşte, başarı dolu yolculuğun özeti…

Temel Kotil TUSAŞ’taki görevine veda etmesinin ardından ilk kez açıklama yaptı

Temel Kotil, 2016 yılında Genel Müdür olarak göreve başladığından bu yana TUSAŞ, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayiinde birçok önemli projeye imza attı. İlk jet eğitim uçağı HÜRJET, ilk 5. nesil savaş uçağı KAAN, ilk yerli ve milli helikopter GÖKBEY, HÜRKUŞ-B, T929 ATAK II, ANKA III ve AKSUNGUR’un ilk uçuşlarına tanıklık ettiklerini belirten Kotil, bu başarıların büyük TUSAŞ ailesi ile birlikte elde edildiğini vurguladı.

Son 8 yılda TUSAŞ ailesine yaklaşık 12 bin yeni çalışan katıldı. Genç mühendisler ve teknisyenler, Türkiye’nin en gözde projelerinde görev alarak önemli katkılarda bulundular. Temel Kotil, yapılan büyük yatırımlarla ülkeye yıllarca katkı sağlayacak bir insan kaynağı oluşturduklarını ifade etti.

TUSAŞ, son 8 yılda 4 kat büyüyerek ve 2023 yılında yüzde 50 dolar bazlı hasılat büyümesi gerçekleştirerek Türk Havacılığının geleceği için sağlam bir altyapı oluşturdu. Temel Kotil, TUSAŞ’ın Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde önemli bir yer edinmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek bayrağı devrettiğini belirtti.

Temel Kotil, görevini yeni Genel Müdür Mehmet Demiroğlu’na ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Sayın Ömer Cihad Vardan’a devrettiğini açıkladı. Kotil, yakın çalışma arkadaşlarına ve kendisini destekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileterek, yeni yönetime başarı dileklerinde bulundu.

İşte Temel Kotil’in veda açıklaması:

“Yakın çalışma arkadaşlarım icra kurulu üyelerime ve birlikte nice güzel başarılara imza attığımız tüm çalışma arkadaşlarıma ve ailelerine teşekkür ederim. Bu şanlı görevi bana 8 yıl önce layık gören ve attığımız her adımda yanımızda duran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere görev sürem boyunca desteklerini esirgemeyen tüm devlet büyüklerimize ve komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullanan Temel Kotil, yeni dönemde başarılar diledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x